close
تبلیغات در اینترنت

صلوات

فهرستی از موارد استفاده از سنگ در خانه یا مدرسه
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

نیوز

همانطوریکه می دانیم سنگها از قدیم الایام کاربردهای زیادی داشته اند. بطوریکه حتی انسانهای اولیه هم به نوعی از سنگها مثلا به عنوان ابزار شکار و غیره استفاده می کردند. یا آثار با ارزشی از گردنبندها و زیور آلات سنگی که مربوط به هزاران سال قبل می باشد نشانگر این است که انسانها از قدیم الایام از سنگها و کانیها استفاده های فراوانی می کردند و امروزه نیز کاربردهای زیادی در صنعت، مصالح ساختمانی، مصارف دارویی و غیره دارند. از دوستان گرامی دعوت می شود تا اطلاعاتی را که راجع به مصارف و کاربرد سنگها و کانیها…

فهرستی از موارد استفاده از سنگ در خانه یا مدرسه

همانطوریکه می دانیم سنگها از قدیم الایام کاربردهای زیادی داشته اند. بطوریکه حتی انسانهای اولیه هم به نوعی از سنگها مثلا به عنوان ابزار شکار و غیره استفاده می کردند. یا آثار با ارزشی از گردنبندها و زیور آلات سنگی که مربوط به هزاران سال قبل می باشد نشانگر این است که انسانها از قدیم الایام از سنگها و کانیها استفاده های فراوانی می کردند و امروزه نیز کاربردهای زیادی در صنعت، مصالح ساختمانی، مصارف دارویی و غیره دارند. 

از دوستان گرامی دعوت می شود تا اطلاعاتی را که راجع به مصارف و کاربرد سنگها و کانیها در زندگی روزمره در اختیار دارند در بخش بحث هفتگی زمین شناسی قرار دهند.


تصفیه با استفاده از زئولیتها

زئولیتها قابلیت جانشینی کاتیونی بسیار خوب دارند. جذب و جانشینی یونی زئولیتها انتخابی است، بنابراین از زئولیتها برای تصفیه آب استفاده می شود. کلینو پتالیت دارای بیشترین ظرفیت و قابلیت جانشینی کاتیونی است. یکی از مصارف عمده زئولیت در تصفیه پساب نیروگاههای اتمی به منظور جانشینی و حذف عناصر رایواکتیو از جمله سزیم و استرانسیم است. از زئولیتها جهت کنترل و کاهش میزان گازهای دی اکسید کربن و دی اکسید سولفور تولیدی در واحدهای صنعتی نیز استفاده می شود. 

مواد اولیه بدنه سرامیکها

مهمترین مواد اولیه بدنه سرامیکها خاک رس، آلکالی فلدسپات و سیلیس است. در سرامیکهای ویژه مانند سرامیکهای الکتریکی از تالک، ترکیبات سرب، تیتانیوم و عناصر فلزی استفاده می شود. 
آلکالی فلدسپات در طبیعت به دو صورت پتاسیک و سدیک است. فلدسپات سدیک خالص در دمای 1118 درجه سانتی گراد به طور کامل ذوب می شود. 
فلدسپات پتاسیک در دمای 1150 شروع به ذوب شدن می کند. ذوب شدن فلدسپات پتاسیک غیر متجانس است، زیرا هنگام ذوب شدن مایع SiO2 آزاد می شود و جامدلوسیت باقی می ماند. ذوب کامل پتاسیم فلدسپات در دمای 1580 درجه سانتی گراد صورت می گیرد. فلدسپات پتاسیک بیشتر در بدنه سرامیک به کار می رود، در صورتیکه فلدسپات سدیک در شیشه و لعاب به مقدار کم در بدنه استفاده می شود. آلکالی فلدسپات در بدنه دو نقش مهم ایفا می کند: 1- کاهش دمای ذوب و 2- ایجاد سختی 
سیلیس، نقش سیلیس در بدنه، ایجاد فاز شیشه و افزایش مقاومت آن است. 
خاک رس، بیشترین بخش سرامیک را تشکیل می دهد. کانیهای رسی به گروه کائولینیت، اسمکتیت و ورمیکولیت تقسیم می شوند که بیشترین مصرف را کائولین دارد. 

مواد نسوز

در سرامیکهای نسوز از مواد پرکننده نسوز استفاده می شود. مهمترین آنها عبارتند از: آلومین، اکسید زیرکونیوم، فورستریت، تالک، ولاستونیت، پیروفیلیت، منیزیت، رتیل و اکسید کلسیم. 

تهیه شیشه

بزرگترین بخش بیشتر شیشه ها را سیلیس تشکیل می دهد. مواد جانبی را نیز به شیشه می افزایند. اکسید سدیم موجب کاهش دمای ذوب می گردد، ولی افزایش بیش از حد آن از مقاومت شیمیایی شیشه می کاهد. اکسید کلسیم مقاومت شیمیایی و سایشی را در شیشه پایین می آورد. افزودن اکسید کلسیم به شیشه موجب تبلور آن می گردد و در نتیجه حالت اوپالین (کدر) به خود می گیرد. برای افزودن مقاومت شیشه مقدار کمی اکسید آلومینیوم و اکسید منیزیم به آن اضافه می کنند. 

منبع: کتاب کانیها و سنگهای صنعتی تالیف دکتر محمد حسن کریم پور

سنگ و کاربرد آن - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/312279/سنگ-و-کاربرد-آن
 
Translate this page
سنگ ساختمانی سنگ جسمی است طبیعی که از اجتماع یک یا چند کانی تشکیل شده است . سنگ یکی ... مهمترین موارد استفاده سنگ را می توان به شرح زیر گروه بندی کرد :

فهرستی از موارد استفاده از سنگ در خانه یا مدرسه - بلاگ ریدر

blogreader.ir/.../فهرستی+از+موارد+استفاده+از+سنگ+...
 
Translate this page
فهرستی از موارد استفاده از سنگ در خانه یا مدرسه. چگونه عربی اختصاصی را 100 درصد زدم! گفتگوی زیر را با زهره بابایی، رتبه‌ی 6 منطقه‌ی 2 رشته‌ی انسانی کنکور94 ...

کاربرد سنگها - دانشنامه رشد

danesh.roshd.ir/.../mavara-view_forum_threads2.php?...
 
Translate this page
Mar 8, 2006 - یا آثار با ارزشی از گردنبندها و زیور آلات سنگی که مربوط به هزاران سال ... از سنگهای آذرین بیرونی به ریولیت پورفیری که به صورت لاشه سنگ و خرده ...

فهرستی از موارد استفاده از سنگ در خانه یا مدرسه

searchirani.rozblog.com/.../فهرستی-از-موارد-استفاده-ا...
 
Translate this page
سنگ ساختمانی سنگ جسمی است طبیعی که از اجتماع یک یا چند کانی تشکیل شده است . سنگ یکی ... مهمترینموارد استفاده سنگ را می توان به شرح زیر گروه بندی کرد : ...

زمین خانه سنگی ما

rezap502.epage.ir/fa/module.content_Page.52-40.html
 
Translate this page
موضوع : زمین خانه سنگی ما محل تدریس : سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور ... گروهی های خود 3 مورد از موارد استفاده از سنگ را برای بقیه دوستان خود بیان کند( شناختی) ... ذهنها را به سمت سنگهای کناررودخانه و یا صخره و کره و حتی سنگهای زیرپایشان ببریم . ... بچه ها ی مدرسه دعوت می کنیم به کلاس ما بیایند و از نمایشگاه سنگی آنها دیدن کنند .

سنگ - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/سنگ
 
Translate this page
Persian Wikipedia
Jump to ۱ سنگ یا خاک‎ - سنگ یا خاک[ویرایش]. از نقطه نظر زمین شناسی، سنگ به موادی از پوسته زمین اطلاق می‌شود که از یک یا چند کانی که با یکدیگر پیوند یافته‌اند، درست شده‌است. ... طبقه بندی آنها به دو گروه سنگ و خاک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آشنایی با تاریخچه سنگ‌های ساختمانی - همشهری

www.hamshahrionline.ir/details/166872
 
Translate this page
Apr 18, 2012 - در ساختمان‌های سنگی از سنگ لاشه همراه با ملات‌های گچ و آهک استفاده شده است. ... کم‌تر و یاحداقل است و این موارد می‌تواند از اهمیت زیادی در بررسی سنگ‌ها ...

[PDF]سنگ های رسوبی

www.tss4.ir/upload/10/800/800.../fasle%2012.pdf
 
Translate this page
سنگ ها از نظر مقاومت، رنگ، چگالی و ترکیب مواد تشکیل دهنده با هم متفاوت اند و با ... فهرستی از موارد استفاده از سنگ در خانه یا مدرسه، تهیه و آن را در کالس ارائه کنید. 98.

[PDF]ﻋﻠﻮم ﺗﺠﺮﺑﯽ

www.8pic.ir/images/8upr1o62616rn6b0pvc.pdf
 
Translate this page
ﮐﻨﻴﺪ و ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻣﮑﺘﻮب ﻳﺎ از ﻃﺮﻳﻖ ﺳﺎﻳﺖ ﮔﺮوه ﻋﻠﻮم ﺗﺠﺮﺑﯽ ﺑﺮای ﻣﺎ ارﺳﺎل ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ. ..... را در آن ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ ﻫﺎ ﻧﻴﺰ ﺑﻪ ﮐﺎر ﮔﻴﺮد (ﭘﮋوﻫﺶ ﻋﻠﻢ در ﻋﻤﻞ ﻣﺜﺎل: اﻧﺠﺎم ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫﺎﻳﯽ در ﻋﻤﻞ در ﻣﺪرﺳﻪ ﻳﺎ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﺮای ﺣﻔﺎﻇﺖ از آب /.

[PDF]بخش دوم - پایگاه کتاب های درسی

www.chap.sch.ir/sites/default/.../041-063-C53.pdf
 
Translate this page
ﻃﺒﻘﻪ ﺑﻨﺪی ﮐﻨﻨﺪ و ﺑﺎ ﺟﻤﻊ آوری اﻃﻼﻋﺎت و ﮔﻔﺖ وﮔﻮ، ﻓﻬﺮﺳﺖ ﻃﺒﻘﻪ ﺑﻨﺪی ﺷﺪه ای از ﻣﻮارد اﺳﺘﻔﺎده از ﮔﻴﺎﻫﺎن و ﻣﺼﺮف .... ﻣﺴﺌﻮﻟﻴﺖ ﻧﮕﻪ داری ﮔﻴﺎﻫﺎن ﻧﺰدﻳﮏ ﻣﻨﺰل ﻳﺎ ﻣﺪرﺳﻪ را ﺑﻪ داﻧﺶ آﻣﻮزان ﺑﺴﭙﺎرﻳﺪ و از آﻧﻬﺎ ﮔﺰارش ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﺷﺎن ..... ﻧﻘﺎﺷﯽ ﻫﺎ را ﺑﺮ روی دﻳﻮار ﻧﺼﺐ ﻧﻤﻮده و ﺗﻮﺟﻪ داﻧﺶ آﻣﻮزان را ﺑﻪ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﺨﺘﻠﻒ آب (رود ﺧﺎﻧﻪ، ﻣﻨﺒﻊ آب ... ﻣﺤﻞ ﻫﺎﻳﯽ ﮐﻪ در آن ﺟﺎ ﺳﻨﮓ ﻳﺎﻓﺖ ﻣﯽ ﺷﻮد را ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﯽ ﮐﺮده و ﻣﻮارد اﺳﺘﻔﺎده از آﻧﻬﺎ و ﻧﻴﺰ ﺑﻌﻀﯽ از ﺳﻄﺢ ١ــ.

فهرستی از موارد استفاده از سنگ در خانه یا مدرسه | جستجو | بای دو

baido.ir/.../فهرستی+از+موارد+استفاده+از+سنگ+در+خا...
 
Translate this page
مدرسه ابتدایی سید آباد نیشابور - مدرسه باغشن گچ نیشابور - مدرسه بشنیج نیشابور - مدرسه بوژآباد نیشابور - بوژان نیشابور -مناظر زیبا نیشابور - مدرسه شهید علی ...

IMGR - الماس را سنگ شکن سنگ

iran.lvsegongye.xyz/2014/05/30/15909.htm
 
Translate this page
May 30, 2014 - ... بزرگ با زمین بود. این شهاب سنگ در امریکا و در شهر کالیفرنیا امروزی سقوط کرد که حفره . ... فهرستی از موارد استفاده از سنگ در خانه یا مدرسه .

كاربرد ها و موارد استفاده سنگ آهک - گروه علوم تجربی راهنمایی ...

zarafshaniab1.blogfa.com/82114.aspx
 
Translate this page
سنگ آهک با درصد بالا از کربنات کلسیم در کارخانه های سنگ کوبی به صورت پودر تهیه می ... شاعرانه کردن و آرامش ‌بخشی در فضای خانه از شمع‌ های تزئینی، رومانتیک و عطری بسیار استفاده می‌ کنند. ... ‌شود در افرادی که آسم دارند ممکن است سیستم تنفسی را تحریک کرده یا تولید آلرژی نماید. ... فهرست اصلي ... مدرسه ی اینترنتی تبیان

آموزشی - نمونه چک لیست

saririan44.blogfa.com/cat-6.aspx
 
Translate this page
1- موارداستفاده ازسنگ ها. چندمورداستفاده ازسنگ راذکرمي کند. فهرستي ازکاربردسنگ دريک محدوده ي معين مثلاخانه يامدرسه ذکرمي کند. ... 1- دانش آموز، بامشاهده ي تصاويرکتاب( مشاهده ي عيني سنگ هايي که به کلاس آورده شده و يا ازنمايش فيلم سنگ ها و.

فروشگاه اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی شفق khabar95

shafaghketab-rzb.khabar95.ir/page-302720.html
 
Translate this page
... دانلود آهنگ یادته میگفتی از یاسین احمدی · نرخ سود سپرده بانک تجارت94 · فهرستی از موارد استفاده از سنگ در خانه یا مدرسه · انشا صفحه ی 62 مهارت های نوشتاری پایه ...

بهترین سایت مدو زیبایی,ارایش و عروس khabar95

mod20-rzb.khabar95.ir/page-307663.html
 
Translate this page
... دانلود آهنگ یادته میگفتی از یاسین احمدی · نرخ سود سپرده بانک تجارت94 · فهرستی از موارد استفاده از سنگ در خانه یا مدرسه · انشا صفحه ی 62 مهارت های نوشتاری پایه ...

خواص سنگ ها و درمان با آنها - بیتوته

www.beytoote.com/.../rock-properties-treatment.html
 
Translate this page
خواص سنگ ها,درمان با سنک ها,نگین انگشتر خواص سنگ مهربا خواص سنگ عقیق خواص سنگ فیروزه ... 
بازدید : 867 تاریخ : پنجشنبه 13 اسفند 1394 زمان : 14:5 نویسنده : cc نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 198
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 53
 • آی پی دیروز : 60
 • بازدید امروز : 144
 • باردید دیروز : 83
 • گوگل امروز : 39
 • گوگل دیروز : 35
 • بازدید هفته : 463
 • بازدید ماه : 1,682
 • بازدید سال : 1,682
 • بازدید کلی : 187,259
 • مطالب