close
تبلیغات در اینترنت

صلوات

تاریخ شروع ماه رمضان 95
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

نیوز

تاریخ انتشار: 1394/3/28 - 0:36 شروع ماه رمضان 95,ماه رمضان 95,رمضان چیست,روایت ماه رمضان,شروع ماه مبارک رمضان 95,رمضان به چه معنی است,ماه مبارک رمضان 1395,تاریخ شروع ماه رمضان 95,زمان شروع رمضان 95یک نت ـ شروع ماه رمضان 1395 – 2016 چه روزی است؟  شروع یا روز اول ماه مبارک رمضان سال 1437 قمری برابر با روز خرداد 1395 خورشیدی و مصادف 2016 میلادی میباشد. پایان یا روز آخر ماه مبارک رمضان سال 1437 قمری برابر با تیرماه 1395 خورشیدی و مصادف با جولای 2016 میلادی میباشد. خدا…

تاریخ شروع ماه رمضان 95


تاریخ انتشار: 1394/3/28 - 0:36 شروع ماه رمضان 95,ماه رمضان 95,رمضان چیست,روایت ماه رمضان,شروع ماه مبارک رمضان 95,رمضان به چه معنی است,ماه مبارک رمضان 1395,تاریخ شروع ماه رمضان 95,زمان شروع رمضان 95
یک نت ـ شروع ماه رمضان 1395 – 2016 چه روزی است؟  شروع یا روز اول ماه مبارک رمضان سال 1437 قمری برابر با روز خرداد 1395 خورشیدی و مصادف 2016 میلادی میباشد. پایان یا روز آخر ماه مبارک رمضان سال 1437 قمری برابر با تیرماه 1395 خورشیدی و مصادف با جولای 2016 میلادی میباشد. خدا را بی نهایت شاکریم که از خزانه ی موهبت و الطاف بی کران خود بر ما منت نهاد تا دگرباره بتوانیم این ماه پر برکت و پر فضیلت را درک نماییم؛ ماهی که خداوند متعال در شأن آن می فرماید: «شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی لناس و بینات من الهدی و الفرقان…» ماه رمضان ماهی است که در آن برای راهنمایی مردم و بیان راه روشن و هدایت و جدا ساختن حق از باطل ، قرآن نازل شده است.و در ادامه آیه می فرماید: «فمن شهد منکم الشهر فلیصمه…» پس هر که این ماه را دریابد، باید که در آن روزه بدارد.

شروع یا روز اول ماه مبارک رمضان سال 1436 قمری برابر با روز پنجشنبه 28 خرداد 1394 خورشیدی و مصادف با 18 ژوئن 2015 میلادی میباشد. پایان یا روز آخر ماه مبارک رمضان سال 1436 قمری برابر با روز جمعه 26 تیر 1394 خورشیدی و مصادف با 17 جولای 2015 میلادی میباشد. رمضان : رمضان در اسلام یک مناسبت مذهبی است که در طول نهمین ماه قمری، ماه رمضان، رخ می‌دهد. مسلمانان معتقدند قرآن در این ماه بر پیامبر اسلام فرود آمده‌است. در قرآن، مستقیماً به کسانی که ایمان آورده‌اند دستور داده شده که در این ماه روزه بگیرند.

واژه? رمضان : رمضان واژه‌ای عربی است که از سه حرف اصلی «رم‌ض» ساخته‌شده‌است. الرمض به معنای گرمای شدید، زمین سوزان، کوتاه‌بودن و جیره‌است.

بزرگی رمضان : این ماه به عنوان خجسته‌ترین و بهترین ماه در اسلام شناخته می‌شود. از این ماه به عنوان ماه میهمانی خدا نیز نامبرده می‌شود. حدیثی نیز در این زمینه از پیامبر اسلام نقل شده‌است: ماه رجب ماه خدا، ماه شعبان ماه من و اهل بیتم و ماه رمضان ماه مسلمانان است.
شب قدر (که در باور مسلمانان، قرآن در آن شب بر پیامبر اسلام فروآمده است) نیز بنابر روایات در یکی از 3 شب نوزدهم، بیست‌ویکم یا بیست‌وسوم این ماه واقع شده است. رمضان با شروع ماه شوال پایان می‌پذیرد. در روز اول شوال نیز عید فطر برای جشن یک ماه روزه‌داری مسلمانان برپا می‌شود.

پرهیزهای رمضان : روزه 
مهمترین پرهیز این ماه روزه است. روزه داران قبل ازطلوع تا غروب آفتاب از خوردن وآشامیدن خودداری می‌کنند و سعی می کنند با کنترل خواسته‌های خود تزکیه نفس را تمرین و ملکه کنند. به جز خوردن و آشامیدن، آمیزش جنسی، دروغ گفتن در مورد پیامبر اسلام، فروبردن سر در آب، و رسیدن دود و غبار غلیظ به حلق نیز باعث باطل شدن روزه می‌شود.

ختم قرآن : برخی از مسلمانان مقید هستند که در ماه رمضان یک دوره قرآن را از اول تا آخر تلاوت نمایند. روایات در باب ثواب قرائت قرآن در این ماه : روایت اول : در کتاب بحارالانوار از جعفرصادق از پیامبر اسلام روایت کرده است که گفته است: «ماه رمضان ماه خدای عزوجل می باشد، و آن ماهی است که خداوند کارهای نیک را در آن دو چندان کند و بدی‌ها را در آن محو سازد، ماه برکت، و ماه انابه و بازگشت، و ماه توبه و ماه آمرزش و ماه آزادی از آتش دوزخ، و کامیاب شدن به بهشت است . هان که در این ماه از هر حرامی خودداری کنید، و تلاوت قرآن را زیاد کنید. و حاجات خود را بخواهید، و به یاد پروردگارتان سرگرم باشید، و ماه رمضان نزد شما نباید همانند ماه‌های دیگر باشد، چرا که برای این ماه در پیشگاه خداوند حرمت و برتری بر دیگر ماه‎ها است، و نباید در ماه رمضان روز روزه شما مانند روز غیر روزه شما باشد.» روایت دوم : و از امام هشتم شیعیان روایت کرده که گفته است: «نیکی ها در ماه رمضان پذیرفته، و بدیها در آن آمرزیده است ، کسی که در ماه رمضان آیه ای از کتاب خداوند بخواند همانند کسی است که در ماههای دیگر قرآن را ختم کرده و کسی که در این ماه در روی برادر ایمانی خود بخندد (و او را خوشحال کند) در روز قیامت او را دیدار نکند جز آنکه در روی او بخندد (و او را خوشحال کند) و به بهشت مژده‌اش دهد، و کسی که در این ماه به مؤمنی کمک می کند، خدای تعالی در هنگام عبور بر صراط کمکش کند در آن روزی که گام‌ها بلغزد، و کسی که خشمش را در این ماه نگهدارد خداوند خشمش را در روز قیامت از او باز دارد. و کسی که درمانده اندوهگینی را دستگیری و نجات دهد، خداوند در روز قیامت او را از هراس بزرگ آن روز در امان دارد، و کسی که ستمدیده ای را در این ماه یاری کند، خدایش در دنیا بر دشمنانش یاری دهد، و در روز قیامت نیز هنگام حساب و در کنار میزان یاریش کند. ماه رمضان ماه برکت، ماه رحمت، ماه مغفرت، ماه توبه و ماه انابه و بازگشت به درگاه الهی است ، کسی که در ماه رمضان آمرزیده نشود در چه ماهی می خواهد آمرزیده شود؟ از خدا بخواهید در این ماه روزه‌تان را بپذیرد، و آخرین سال عمر شما قرار ندهد، و توفیق اطاعت خود را به شما دهد، و از نافرمانیش شما را نگهدارد، که براستی خداوند بهترین کسی است که از او درخواست کنند.»

روایت سوم : شیخ صدوق در کتاب معانی الاخبار و امالی به سندش از جعفر صادق روایت کرده که گفته است: «هر چیزی را بهاری است و بهار قرآن ماه رمضان است .»

روایت چهارم : و از مجالس شیخ از جعفر صادق روایت شده که گفته است:«براستی که در کتاب خدا ماهها نزد خدا دوازده ماه است . روزی که خداوند آسمانها و زمین را آفرید، پس نور و روشنی ماهها ماه رمضان است، و قلب ماه رمضان شب قدر است، و قرآن در شب اول ماه رمضان نازل گشته، پس با قرآن از این ماه استقبال کن .»

رمضان در قرآن شَهْرُ رَمَضَانَ اَلَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْءَانُ هُدیً لِّلنَّاسِ وَبَیِّنَتٍ مِنَ الْهُدَی وَالْفُرْقَانِ فَمَنْ شَهِدَ مِنْکُمْ الْشَّهْرَ فَلْیَصُمْهُ وَمَنْ کَانَ مَرِیْضاً أَوْ عَلَی سَفَرٍ فَعِدَّهٌ مِنْ أَیَّامٍ أُخَرَ یُرِیدُ اللَّهُ بِکُمُ الْیُسْرَ وَلاَ یُرِیدُ بِکُمُ الْعُسْرَ وَلِتُکْمِلُواْ الْعِدَّهَ وَلِتُکَبِّرُواْ اللَّهَ عَلَی مَا هَدَیکُمْ وَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ.«سوره بقره آیه 185» ترجمه فارسی آیه: ماه رمضان، ماهی است که قرآن در آن نازل شده است. «و قرآن کتابی است که» هدایتگر مردم همراه با دلائل روشنِ هدایت و وسیله تشخیص حقّ از باطل است، پس هر کس از شما که این ماه را دریابد، باید روزه بگیرد. و آنکس که بیمار یا در سفر باشد، روزهای دیگری را به همان تعداد روزه بگیرد. خداوند برای شما آسانی می‌خواهد و برای شما دشواری نمی‌خواهد «این قضای روزه» برای آن است که شماره مقرّر روزها را تکمیل کنید وخدارا بر اینکه شما را هدایت کرده، به بزرگی یاد کنید، باشد که شکرگزار گردید.

 

تفاوت رمضان با دیگر ماه ها به گفته پیامبر اسلام خواندن یک آیه از قرآن در این ماه مانند یک ختم قرآن است. به گفته علی بن ابیطالب خواب روزه دار عبادت است، سکوتش تسبیح است، دعایش پذیرفته و عملش دوبرابر است. همینطور در اسلام از رمضان با عنوان «ماه خدا» یاد شده است. از دیگر مزایای این ماه نسبت به ماه های دیگر این است که پیامبر اسلام گفته است که در این ماه درهای جهنم به روی مردم بسته و درهای بهشت باز می شود. همینطور در روایاتی آمده است که در این ماه شیطان در عرش خداوند زندانیست و در روایاتی آمده است که در زنجیر گرفتار شده است. یکی از دلایل دیگری که ماه رمضان را بهبود بخشیده است نسبت به دیگر ماه ها نزول قرآن در این ماه است. یکی از علّت های دیگری که شیعیان علاقه ی بیشتری نسبت به دیگر مسلمانان به این ماه دارند به این علت است که علی بن ابیطالب در این ماه به قتل رسیده است.

 

تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95 - متن آهنگ

www.mod.text-ahang.ir/.../تاریخ-دقیق-شمسی-شروع-...
 
Translate this page
تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95 - بلاگ ریدر blogreader.ir/.../تاریخ+دقیق+شمسی+شروع+ماه+رمضان... Translate this page list ۳. ۱۸۵۱ بار دیده شده. tg:resolve۴.

تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95 - بلاگ ریدر

blogreader.ir/.../تاریخ+دقیق+شمسی+شروع+ماه+رمضان...
 
Translate this page
تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95. دانلود سریال “سقوط یک فرشته” با کیفیت عالی. دانلود رایگان سریال تلویزیونی سقوط یک فرشته با کیفیت ...

تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95 - فروش ویژه

www.scriptux.ir/.../تاریخ_دقیق_شمسی_شروع_ماه_رم...
 
Translate this page
تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95; جستجو. تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95. نمایش سایت ...

زمان شروع و پایان ماه رمضان 1394 - سرزمین تیک تاک

wiki.tiktak.info/.../زمان-شروع-و-پایان-ماه-رمضان-1394/
 
Translate this page
Jun 15, 2015 - پیش بینی دقیق آغاز پایان ماه رمضان سال آینده 1394 شمسی 1436 قمری - محاسبه … لحظه تحویل سال ۱۳۹۴ هجری ... تاریخ دقیق شروع ماه مبارک رمضان 1394-2015 | دانلود های ..... ساعات کار ادارات در ماه رمضان سال 94 رمضان سال 95 در بوشهر.

تاريخ ماه رمضان ..94

avayemelal.ir/تاريخ+ماه+رمضان+..94.
 
Translate this page
ماه رمضان سال 94 رمضان 95 تاریخ زمان پخش دقیق پایتخت 4 در ماه مبارک رمضان 1394,زمان ... تاريخ رمضان سال 94 و 95 سال 1395 ... تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95

آغاز ماه رمضان 94

avayemelal.ir/+آغاز+ماه+رمضان+94
 
Translate this page
برنا | زمان آغاز ماه مبارک رمضان 94 زمان آغاز ماه مبارک رمضان 94,تاریخ دقیق آغاز ماه مبارک رمضان 94,آغاز ماه رمضان 94 تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95. Jun 15, 2016 ...

زمان شروع ماه مبارک رمضان 94 - دانلود نرم افزار qeep

brandsara.site/+زمان+شروع+ماه+مبارک+رمضان+94/
 
Translate this page
آسمونی شروع رمضان 94 - ramezannews.rozblog.com برنا | زمان آغاز ماه مبارک رمضان 94 تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95 تاريخ دقيق آغاز ماه مبارک رمضان 94 ...

تاریخ شروع ماه محرم 94

brandsara.site/+تاریخ+شروع+ماه+محرم+94/
 
Translate this page
تاریخ شروع ماه محرم سال 94 :: سایت رسمی خندوانه تاريخ شروع محرم 94 - tazehayeroz.ir تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95 اس ام اس شروع ماه محرم - اس ام اس های جدید سال ...

شروع ماه رمضان 1395 – 2016 چه روزی است؟ | مجله اینترنتی یک ...

www.yeknet.ir/.../شروع-ماه-رمضان-1395-–-2016-چه-رو...
 
Translate this page
Jun 18, 2015 - شروع ماه رمضان 95,ماه رمضان 95,رمضان چیست,روایت ماه رمضان,شروع ماه مبارک رمضان 95,رمضان به چه معنی است,ماه مبارک رمضان 1395,تاریخ شروع ماه رمضان 95,زمان شروع رمضان ... دانلود تقویم سال 95 هجری شمسی · لحظه دقیق تحویل سال 95.

تاريخ ماه رمضان ..94

00060.ir/تاريخ+ماه+رمضان+..94.
 
Translate this page
ماه رمضان سال 94 رمضان 95 تاریخ زمان پخش دقیق پایتخت 4 در ماه مبارک رمضان 1394 ... 94 و تاریخ عید فطر, شروع ماه مبارک رمضان سال 1394 در تقویم شمسی برابر .

ساعت دقیق و لحظه تحویل سال 95 | دانلود سریال 94

model2016-photo.ir/.../ساعت-دقیق-و-لحظه-تحویل-سا...
 
Translate this page
4 days ago - ... سال 1395 … زمان دقیق لحظه تحویل سال نو هجری خورشیدی سال ۱۳۹۵ به ساعت رسمی جمهوری … ..... تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95 – متن آهنگ.

تاريخ دقیق شب قدر ماه رمضان 94 - دانلود آهنگ جدید - رز بلاگ

music-searchi.rozblog.com/post/28
 
Translate this page
Jun 17, 2015 - آخرین اطلاعات مربوط به روز دقیق و تاریخ دقیق شروع ماه رمضان ۹۴ در همین مطلب . ..... از جمله قابلیت های این اپلیکیشن، نمایش تاریخ دقیق شمسي، قمری و میلادی، ... تمدید مهلت فراخوان بورس دکتری شهید احدی بنیاد ملی نخبگان(95-94) .

روز و ساعت تحویل سال 95 | نوروز 95 | سال 95 | هفت سین 95 ...

aksofilm.rozblog.com/.../روز-و-ساعت-تحویل-سال-95--...
 
Translate this page
Feb 17, 2016 - ساعت عید نوروز 95 ساعت و دقیقه تحویل سال1395 شمسی ساعت و روز تحویل سال 95 ساعت و زمان ..... تاریخ دقیق شمسی شروع ماه رمضان 95 - متن آهنگ.
بازدید : 47 تاریخ : پنجشنبه 13 اسفند 1394 زمان : 14:15 نویسنده : cc نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 198
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 53
 • آی پی دیروز : 60
 • بازدید امروز : 127
 • باردید دیروز : 83
 • گوگل امروز : 38
 • گوگل دیروز : 35
 • بازدید هفته : 446
 • بازدید ماه : 1,665
 • بازدید سال : 1,665
 • بازدید کلی : 187,242
 • مطالب