close
تبلیغات در اینترنت

صلوات

کمردرد که به پا می زند
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

نیوز

سیاتیک درد منتشر شده   سیاتیک دردی است که از پایین کمر و باسن شروع می شود و تا ساق ها ادامه می یابد. کلمه سیاتیک از عصب سیاتیک گرفته شده است که قبلاً اعتقاد بر این بود که علت درد این عصب است که از پایین کمر شروع شده و از کپل گذشته و به ساق پا ختم می شود. اما در حقیقت علت سیاتیک فشرده شدن دیسک مهره ای از کمر است که ریشه عصب سیاتیک از داخل آن شروع شده است و این فشردگی باعث فشار آمدن به ریشه این عصب می شود. این نوع کمر درد نسبت به انواع دیگر کمر درد کمتر شایع است. به عنوان مثال فعالیت های ورزشی،…

کمردرد که به پا می زند

سیاتیک درد منتشر شده

 

سیاتیک دردی است که از پایین کمر و باسن شروع می شود و تا ساق ها ادامه می یابد. کلمه سیاتیک از عصب سیاتیک گرفته شده است که قبلاً اعتقاد بر این بود که علت درد این عصب است که از پایین کمر شروع شده و از کپل گذشته و به ساق پا ختم می شود. اما در حقیقت علت سیاتیک فشرده شدن دیسک مهره ای از کمر است که ریشه عصب سیاتیک از داخل آن شروع شده است و این فشردگی باعث فشار آمدن به ریشه این عصب می شود. این نوع کمر درد نسبت به انواع دیگر کمر درد کمتر شایع است. به عنوان مثال فعالیت های ورزشی، حرکت های نمایشی و فعالیت های سنگین سبب کمر درد و پا درد می شوند که معمولا با سیاتیک اشتباه گرفته می شوند. چالشی که برای یک پزشک وجود دارد این است که بتواند میان یک درد با ريشه اعصاب که ناشی از فشرده شدن عصب است و یک درد منتقل شده که ناشی از کشیدگی و سفت شدن عضلات و تحت تاثیر قرار دادن ستون فقرات است درست تشخیص بدهد.

 

علائم

معمول ترین نشانه سیاتیک درد شدید پشت ران و ساق و کمر درد است که شدت دو تای اول از کمر درد بسیار بیشتر است. معمولا بیمار درد متوسط یا شدیدی را تجربه می کند که از باسن شروع می شود و به پا و ساق منتشر می شود. مهم است که بدانید سیاتیک سبب ایجاد درد در پشت زانو می شود. معمولاً بیماران سابقه درد کمر را چند هفته یا چند روز قبل تجربه می کنند و پس از آن درد به پا ها منتشر می شود که شدت آن از کمر درد بسیار بیشتر است و در بعضی موارد کمر درد به کل از بین می رود.

البته در صورتی که بیمار سابقه قبلی طولانی مدت سیاتیک داشته باشد ممکن است به تدریج درد در قسمت های کپل و پشت ران مستقر شود. در چنین وضعیتی فرد احساس درد شدید دارد که محل آن مبهم است و ممکن است در قسمت های پایینی پا و ساق دردی احساس نکند.

معمولا دلیل مشخصی برای بروز سیاتیک نمی توان برشمرد. ایستادن، نشستن، بلند کردن اجسام سنگین، عطسه کردن یا حتی عکس العمل ناشی از پیچ خوردگی روده ممکن است منجر به بدتر شدن درد شود. دراز کشیدن معمولاً راحت ترین وضعیت برای چنین فردی است. مورمور شدن احساس ضعف و مشکلات روده ای یا مثانه ای هم می تواند از عوارض سیاتیک باشند که البته این علانم بسیار نادر هستند.

 

تشخیص و درمان

بررسی کامل سابقه بیماری و معاینه فیریکی در تشخیص سیاتیک بسیار مهم است. هیچگاه نمی توان تست کرد آیا ریشه عصب تحت فشار است یا خیر. بلکه می توان با حرکاتی این شرایط را در فرد ایجاد کرد. این آزمایش باید بوسیله پزشک انجام شود و عبارت است از حرکت دادن پاها  در جهت هايي و به میزانی است که اعصاب سیاتیک را تحت کشش قرار دهد در این هنگام اگر بیمار احساس درد داشت احتمال اینکه علت درد سیاتیک باشد زیاد است.

بعضی از این بیماران بدون درمان خاصی بهبود می یابند. و آنها که احتیاج به درمان نیاز دارند معمولاً با یک سری درمان ها از قبیل مدت کوتاهی استراحت، و انجام ندادن بعضی حرکات و فعالیت ها همراه با دارو های کاهنده درد بهبود می یابند. فیزویوتراپی و برنامه های ورزشی کششی و تقویتی برای برگشت بیمار به فعالیت های روزمره بسیار مفید هستند. همچنین در مواردی خاص برای بعضی از بیماران که درد شدید سیاتیک دارند و با توسل به مدارک پزشکی عینی مانند MRI که در آن مشخص شده است دیسک تغییر شکل داده است ممکن است به عمل نیاز باشد. بیمارانی که مشکل پیشرفته در عصب دارند یا مشکل عضلانی پیشرفته دارند شانس بهبودی بیشتری پس از عمل دارند تا کسانیکه درد دارند و مشکل ضعف عضلانی ندارند.

این مطالب برای اطلاعات عمومی شما توسط ياد بگير دات كام تهیه شده است و نباید با استناد به آن از نظر پزشک متخصص غافل شوید و از آن برای خود درمانی استفاده کنید.

ترجمه: علی یزدی مقدم

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

کمردردی که خبر از ابتلا به سیاتیک می دهد - بیماری - مراقبت ...

www.salamatnews.com › مراقبت › بیماری
Translate this page
May 9, 2014 - در نتیجه آسیب یا فشار بر روی عصب سیاتیک در پایین کمردردی حس می شود که تا باسن، ران وپاها گسترش می یابد. تا 90٪ از افراد بدون جراحی ...

سياتيك دردي كه از كمر به پا ها منتشر مي شود

www.yadbegir.com/main/health2/siatick.htm
Translate this page
به عنوان مثال فعالیت های ورزشی، حرکت های نمایشی و فعالیت های سنگین سبب کمر درد و پا درد می شوند که معمولا با سیاتیک اشتباه گرفته می شوند. چالشی که برای ...

آیا درد کمر من که به ساق تیر میکشد به علت دیسک کمر است

www.iranorthoped.ir/.../آیا-درد-کمر-من-که-به-ساق-تی...
Translate this page
صبح که از خواب پا شدم درد به قدری شدید بود که نشستن و برخاستن برایم خیلی سخت و زجر آور بود. با مشاوره با ... بعضی مواقع درد و تیر کشیدن و بی حسی به پشت ساق پای راست می زند. آیا به نظر شما این دردها از کمر درد ناشیمی شود و درمان آن چیست.

علت تیر کشیدن و درد لگن تا انتهای پاها - دکتر محمدرضا امیدظهور

lumbar.ir/علت-تیر-کشیدن-و-درد-لگن-تا-انتهای-پاها/
Translate this page
Feb 2, 2015 - درد سیاتیک به صورت درد تیر کشنده ای است که از کمر شروع می‌شود و رو به ... می‌زند و بهاعصاب فشار می‌آورد و باعث تیر کشیدن و درد کمر تا پا می شود. ... روش‌های جا انداختن کمر برای بازگرداندن مهره عامل کمر درد به جایگاه اصلی خود با ...
انواع - ‎علائم - ‎علت - ‎تشخیص

راههای پيشگيری و نحوه مقابله بادردهای کمر و پا

isaarsci.ir/.../genhealthart41.htm
Translate this page
لازم است بدانيد که حتی اگر از نعمت داشتن دو پا نيز محروم باشيد، قادر به زندگی ... کمر درد يکی از شايعترين علل مراجعه بيماران به مراکز درمانی می باشد بطوريکه بعد ...

چگونه درد در قسمت پایینی کمر را درمان کنیم ؟ - بیتوته

www.beytoote.com/sport/.../remedybackache.html
Translate this page
این درد اغلب با سیاتیک (دردی که از کمر به باسن و از آنجا به پا تیر می کشد) همراه است . ... مادرزادی در کمر,زایمان,توجه داشته باشید که اغلب علت واضحی وجود ندارد. کمردرد.

مدلایف | درد سیاتیک، نشانه ها و راه های جلوگیری و درمان آن ...

www.medlife.ir/.../how-to-prevent-and-cure-sciatica-p...
Translate this page
Jun 22, 2014 - سیاتیک معمولا فقط در یکی از پاها درد ایجاد می کند که در اکثر مواقع ... نشان داده که ۸۵% افراد در طول زندگانی خود حداقل یکبار نوعی از کمر درد را ... میزند و باعث فشار بر روی عصب سیاتیک می شود که بهآن هرنی یا فتق دیسک می گویند.

سیاتیک چیست؟

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=125322
Translate this page
May 29, 2010 - سیاتیک واژه‌ای است که به درد قسمت‌ تحتانی کمر با انتشار به باسن، ران و قسمت ... سياتيک واژه‌اي است که به درد قسمت‌ تحتاني کمر با انتشار به باسن، ران و قسمت پاييني پا اطلاق مي ‌شود. ... روماتيسم ستون فقرات شبيه کمردرد.

سیاتیک؛ از کمردرد تا ناله پاها - جام جم آنلاین

jamejamonline.ir/sara/1580385639222961067
Translate this page
Jul 25, 2014 - جام جم سرا: سیاتیک، عصب گسترده‌ای است که از ناحیه تحتانی کمر آغاز و تا پشت پاها ادامه می‌یابد. ... کمردردهای مربوط به عصب سیاتیک معمولا یک پا را درگیر کرده و با نشستن، .... این نوشیدنی گیاهی 
بازدید : 96 تاریخ : پنجشنبه 29 بهمن 1394 زمان : 20:11 نویسنده : cc نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 198
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 68
 • بازدید امروز : 17
 • باردید دیروز : 106
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 51
 • بازدید هفته : 839
 • بازدید ماه : 2,772
 • بازدید سال : 23,043
 • بازدید کلی : 180,488
 • مطالب