close
تبلیغات در اینترنت

صلوات

اردوی نوروزی بریم؟ کدوم موسسه
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

نیوز

                      اردو های نوروزی - انجمن کنکور       «در خانه‌هایتان نمانید، مسافرت و دیدوبازدید هم نروید. ما برای نوروز شما برنامه ویژه‌ای داریم!» اگر کنکور سراسری در پیش داشته باشید، می‌توانید اردو را انتخاب کنید. یک‌اردوی سخت‌گیرانه در یک‌محیط درسی، آن‌هم در ایام نوروز که همه سرشان به آجیل و دیدوبازدید و مسافرت گرم است، انتخابی نه‌چندان دلچسب برای کنکوری‌ها خواهد…

اردوی نوروزی بریم؟ کدوم موسسه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اردو های نوروزی - انجمن کنکور

 

 

 

«در خانه‌هایتان نمانید، مسافرت و دیدوبازدید هم نروید. ما برای نوروز شما برنامه ویژه‌ای داریم!» اگر کنکور سراسری در پیش داشته باشید، می‌توانید اردو را انتخاب کنید. یک‌اردوی سخت‌گیرانه در یک‌محیط درسی، آن‌هم در ایام نوروز که همه سرشان به آجیل و دیدوبازدید و مسافرت گرم است، انتخابی نه‌چندان دلچسب برای کنکوری‌ها خواهد بود. اگرچه شاید درنهایت نتایج دلچسبی داشته باشد و پس از یک‌دوره سختی و تلاش مستمر با خود بگوید: ارزشش را داشت.  اردوهای کنکوری نوروز چندسالی است باب‌شده و دانش‌آموزان و داوطلبان کنکورسراسری را در ایام تعطیل به‌سوی خود جذب می‌کند. این اردوها توسط موسسات کنکور و مدارس با شرایط گوناگونی برگزار می‌شود و با استقبال داوطلبان آزمون‌های سراسری مواجه شده است، به‌طوری‌که طبق اعلام یکی از موسسات کنکوری در نوروز امسال بیش از چهارهزارنفر در تهران از خدمات اردوی نوروزی کنکور این موسسه استفاده کردند.  مدت‌زمان این اردوها برای داوطلبان، از هفت ‌تا ١٢روز، در ایام نوروز است که داوطلبان را در طولانی‌ترین حالت از ساعت هفت تا ٢١درگیر خود می‌کند، اگرچه در برخی مدارس و موسسات ساعات این اردوها از ٩تا ١٦:٣٠ یا از هشت‌صبح تا هشت‌شب یا شبانه‌روزی است.
هزینه‌ای که مشتاقان دانشگاه‌های سراسری برای این اردوهای یک تا دوهفته‌ای می‌پردازند نیز از ٤٥٠ تا یک‌میلیون‌و٥٠٠هزارتومان برای اردوی نوروز٩٤ در نوسان است. اگرچه مدارس شهرستان‌ها ممکن است هزینه‌های کمتری برای برگزاری این اردوها بگیرند و خدمات محدودتری ارایه کنند.  این اردوها در محیطی مصفا مانند باغ یا اردوگاه دانش‌آموزی برگزار می‌شود، اگرچه این روند در برخی اردوگاه‌ها انجام می‌شود و حتی شرکت‌های تعاونی برگزاری اردو در اردوگاه‌های کشور نیز در این‌باره فعالیت می‌کنند و تبلیغات نوروزی خود را هم شروع کرده‌اند، اما برخلاف آن‌چیزی که ممکن است از کلمه اردو در نظرتان تداعی شود، اردوهای نوروزی کنکور اغلب در محیطی مدرسه‌ای مانند کلاس درس مدارس و دانشگاه‌ها یا موسسات کنکوری برگزار می‌شود.  این اردوها مقررات سفت و سختی هم برای ثبت‌نام‌کنندگان دارند. برای نمونه در مدارس یکی از مناطق تهران آیین‌نامه اردوهای کنکوری نوروز به این صورت نوشته شده است، که با هرنوع تخلف، دانش‌آموز خاطی از اردو اخراج و هزینه اردو عودت نخواهد شد و به هیچ‌دانش‌آموزی مرخصی ساعتی یا روزانه داده نمی‌شود.  همچنین حضور به‌موقع در مراسم صبحگاهی، کلاس درس، مطالعات گروهی، نماز جماعت، کلاس حل سوالات آزمون و... الزامی است و حاضران در اردو تنها در ساعت تفریح و استراحت می‌توانند با سایر دانش‌آموزان به رفع اشکال بپردازند و سایر ساعت‌ها باید مطابق با برنامه اردو عمل کنند.  در آیین‌نامه انضباطی یکی از موسسات کنکوری هم که زمانبندی روزانه اردو از ساعت هفت‌صبح تا ٢١ است، امکان ورود و خروج در ساعات دیگر وجود ندارد و داشتن موبایل، لپ‌تاپ و mp٣ و هرگونه وسایل الکترونیکی در اردو ممنوع است.
این دانش‌آموزان شرکت‌کننده در اردوی کنکوری نوروز مدارس باید به‌طور میانگین در سه‌رشته تجربی، انسانی و ریاضی در طول اردو ١٣٦ساعت درس بخوانند و دوهزارو٥٥٠تست بزنند.  برنامه آموزشی موسسات مختلف در این خصوص نیز متفاوت است. بر حسب افزایش بار علمی اردو و دعوت از رتبه‌های برتر کنکور در سال‌های گذشته به عنوان پشتیبان و راهنما، درجه علمی استادان، ساعات و تعداد روزهای اردو، در نظرگرفتن وعده‌های غذایی و امکانات دیگر برای نمونه حضور مشاوران تغذیه، شناسایی نقاط ضعف و برنامه‌های تفریحی و ورزشی، تعداد ساعات درسی و تست‌ها تغییر می‌کند.  در برخی از موسسات کنکوری هم برای دانش‌آموزان مناطق دور و نیز افرادی که امکان اقامت در تهران و شهرهای بزرگ برای شرکت در اردوی حضوری کنکور ندارند، اردوی آنلاین برگزار می‌شود و داوطلبان باید براساس زمانبندی تعیین‌شده برنامه‌های مطالعاتی خود را پیش ببرند.  میترا انصاری، دانشجوی رشته دندانپزشکی دانشگاه شهیدبهشتی که نوروز امسال در اردوهای کنکوری شرکت کرد تلاش بیشتر و سخت‌گیری را لازمه موفقیت می‌داند و می‌گوید: «اوایل مخالف حضور در اردوها بودم اما با برخورد شدید مشاور مواجه شدم. درنهایت متوجه شدم اردو کمک زیادی به پیشرفتم کرده است.» مواژان جواهری‌پی دانشجوی مهندسی برق دانشگاه شریف نیز می‌گوید: «موثرترین دوره درس خواندنم تعطیلات عید بود که بیشترین بازده ممکن را داشتم و برای اولین‌بار توانستم برنامه‌های هفتگی‌ام را به طور صددرصد انجام دهم. شاید اسم «اردو» گمراه‌کننده باشد و «پادگان نظامی» مناسب‌تر باشد چون ناظران مطالعاتی اجازه لحظه‌ای اتلاف وقت یا حواس‌پرتی را نمی‌دادند. سکوت محیط عالی بود و اشکالاتم را هم بلافاصله با نیروهای رفع اشکال حل می‌کردم که باعث شد کمتر درگیری ذهنی داشته باشم. حجم خلاصه‌نویسی هم در دوره اردو دوبرابر شد.» به‌هرحال نوروز با افزایش رفت‌وآمدها و سفر همراه است و محیط خانه‌ها را دستخوش تغییر می‌کند. این برای کسانی که خواهان قبولی در رشته‌های پرطرفدار دانشگاه‌های سراسری هستند، اتفاق خوبی نخواهد بود.  مهدی دربان، کارشناس آموزش، در این‌باره معتقد است در ایام عید نوروز فضای خانه خواه‌ناخواه با دیدوبازدید و برنامه‌های تلویزیونی و ارتباط‌های فامیلی همراه است بنابراین فضای مطالعه‌ای که در اردوی نوروزی مهیا می‌شود، چه در محیط مدرسه و چه در فضاهای دیگر، اغلب چون فضای درس و مطالعه و رقابت است داوطلبان را به درس‌خواندن ترغیب می‌کند.
به گفته وی تمام تلاش مسوولان این است که وقت دانش‌آموز در این اردوهای نوروزی در اختیار خودش باشد تا طبق نیازهای درسی‌اش عمل کند.
رضا حیدری‌زاده، داوطلب کنکور سراسری٩٤ نیز معتقد است مهم‌ترین مزیت اردوی نوروزی کنکور قرارگرفتن دانش‌آموزان در فضای درس‌خواندن است.  اما آیا اردوی کنکوری نوروز برای همه به یک اندازه مفید خواهد بود؟ حمید بهبودی، مشاور تحصیلی، در این‌باره می‌گوید: «هیچ برنامه مشخصی برای تمام دانش‌آموزان در ایام نوروز وجود ندارد و هرکس با توجه به شیوه مطالعاتی خود در این ایام مطالعه می‌کند، زیرا این‌روزها جدا از سایر ایام نیست و به‌هرحال باید مطالعه در این ایام جدی گرفته شود، زیرا هرسوال می‌تواند دانش‌آموز را از صدنفر در کنکور جلو بیندازد.»
کلاس‌ها و برنامه‌های مطالعاتی تنظیم‌شده در اردو اغلب نمی‌تواند برای تمامی دانش‌آموزان با سطوح علمی مختلف مناسب باشد یعنی یک‌برنامه مناسب برای همه اصولا وجود ندارد؛ وقتی هم بخش‌هایی از برنامه برای دانش‌آموزان ضعیف حذف می‌شود احساس بدی به آنها دست می‌دهد و عقب‌بودن آنها را بیشتر به آنها تاکید می‌کند، گاهی همین تغییرات، اعتماد‌به‌نفس و روحیه دانش‌آموز را به‌هم می‌ریزد. از سوی دیگر بعضی از دانش‌آموزان که روحیه درون‌گراتر و منزوی‌تری دارند در این اردوها برچسب مغرور و خودپسند می‌گیرند و گاهی مشکلات عاطفی و روحی برایشان ایجاد می‌شود.  به اعتقاد بهبودی، دانش‌آموزان کنکوری می‌توانند با برنامه‌ریزی، مطالعه‌ای اثرگذار در ایام نوروز داشته باشند که نتیجه این سختی کوتاه را با رتبه و دانشگاه خوب خواهند دید.
forum.konkur.in/threa
d2741.html
Feb 20, 2013 - 9 posts - ‎5 authors
ولي يه مشكلي دارم و اينه كه ما عيد بايد بريم شهرستان ولي من نميخوام با خانواده برم ... و از همه مهمتر شما كدوم موسسه رو واسه اردوي نوروزي پيشنهاد ميكنين؟

نوروز کجا برویم: اردوی کنکور - روزنامه شرق

www.sharghdaily.ir/.../نوروز-کجا-برویم:-اردوی...
Translate this page
Shargh
Feb 19, 2015 - اردوهای کنکوری نوروز چندسالی است باب‌شده و دانش‌آموزان و داوطلبان کنکورسراسری را در ایام تعطیل به‌سوی خود جذب می‌کند. این اردوها توسط موسسات  ...

برگزاری اردوی جهادی نوروز و اردو های علمی درسی و مطالعاتی ...

iranordoo.ir/.../Nowruz.../برگزاری-اردوی-نوروزی247...
Translate this page
ایران اردو شرکتی تخصصی در زمینه برگزاری اردوهای نوروزی است که توسط جمعی از مجربین و متخصصین با ...به همین علت موسسات آموزشی ، مدارس پیش دانشگاهی و موسسات تقویت کنکور ، چند سالی است که برای دانش ...چرا دانش آموزان را به اردو می بریم؟

اردوی مطالعاتی نوروز 95

rotbesazan.ir/مشاور.../اردوی-مطالعاتی-نوروز-95/
Translate this page
اردوی مطالعاتی نوروز 95 کد مطلب : 1139 توضیحات : در سایت : مرکز مشاوره و ... بفرمائید که میشه جدا از برنامه مطالعاتی ارائه شده توسط شما مطالعه کرد یا حتما باید با برنامه شما جلو بریم .... تقویم آموزشی آزمون های آزمایشی موسسات معتبر آموزشی کل کشور ... برای رسیدن به درصد40درزیست شناسی روی کدوم فصل ها زوم کنیم و اونارو به  ...

روزنامه شرق 93/11/30: نوروز كجا برويم: اردوي كنكور

www.magiran.com/npview.asp?ID=3115371
Translate this page
Feb 19, 2015 - اردوهاي کنکوري نوروز چندسالي است باب شده و دانش آموزان و داوطلبان کنکورسراسري را در ايام تعطيل به سوي خود جذب مي کند. اين اردوها توسط موسسات  ...
 

اردوی آلم- برنامه ریزی جمعبندی نوروزی 1394- رایگان

www.g-alm.ir/1889 - Translate this page
اردوی آلم-برنامه ریزی جمعبندی نوروزی 1394- رایگان در این ارود می توانید تمامی دروس پایه و پیش 1 را برای کنکور 94طبق برنامه ریزی های ما به ... +آزمون های آزمایشی سایر موسسات ... دانلود برنامه ریزی اردوی نوروزیآلم ویژه ی نوروز 1394 ... کدوم آزمون برم؟
بازدید : 101 تاریخ : جمعه 30 بهمن 1394 زمان : 18:8 نویسنده : cc نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 198
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 53
 • آی پی دیروز : 60
 • بازدید امروز : 156
 • باردید دیروز : 83
 • گوگل امروز : 39
 • گوگل دیروز : 35
 • بازدید هفته : 475
 • بازدید ماه : 1,694
 • بازدید سال : 1,694
 • بازدید کلی : 187,271
 • مطالب